Bugun...


Adnan KİREÇÇİ

facebook-paylas
"ASKIDA EKMEK PROJESİ"...
Tarih: 08-04-2016 07:42:00 Güncelleme: 08-04-2016 15:37:00


         Geçtiğimiz günlerde, bazı basın ve yayın organlarında yayınlanan ve Suriyeli iki çocuğun ekmek çaldıkları iddiasıyla iş yeri sahipleri tarafından darp edilmesine ilişkin görüntüler, Hatay'ın birçok ilçesinde uygulanmakta olan "Askıda Ekmek Projesi"ni tekrar hatırlatmamız ihtiyacını doğurdu.


           Bu talihsiz, üzücü ve istenmeyen olayla ilgili İki şahsın gözaltına alındığı ve haklarında "Kasten Yaralama" suçundan adli süreç başlatıldığını bilmemiz ile birlikte, yargıya intikal eden bu olayın sonucunu da merakla bekliyorum.


          Türkiye'nin birçok ilçelerinde olduğu gibi, Hatay'da da, Peygamber Efendimiz (Sav) "Sağ elin verdiğini sol el görmemelidir" hadisi şeriflerine uygun olarak, Hayırsever vatandaşların "Askıda Ekmek Projesi" kapsamında verdikleri ekmekler, ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor ve kişiler birbirlerini görmeden bu proje güzel bir şekilde işliyor. 


          25.11.2015 tarihinde Hatay Ay Haber'de yayınlanan "Askıda Ekmek Projesi" başlıklı haberde de görülebileceği gibi, Hatay'ın hayırsever insanları bu konuda çok duyarlı. Hatay Toplum Gönüllüleri İnsani Yardım Derneği tarafından uzun yıllardır uygulanan bu proje ile Hayırsever insanlar tarafından Antakya'nın Armutlu Mahallesinde tahsis edilen "Ekmek Askısı"na hayırsever insanlar tarafından asılan ekmekler, ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyor.


          Cuma Keseroğlu arkadaşımızın yaptığı haber de, bunun çok güzel bir örneği...


          İskenderun'daki Şenöz Unlu Mamüller işletmecisi Halil Şenöz'ün de "Askıda Ekmek Projesi"ni işletmelerinde uzun yıllardır uyguladıklarını öğrenmek, bizleri hem duygulandırdı, hem de gururlandırdı.


          "Askıda Ekmek Projesi"nin, Hatay'ın bütün ilçelerinde yaygınlaşması, İnsanlık adına yapılabilecek en güzel uygulamalardan birisi olacaktır.


          Antakya'da yaşanan olay talihsizliktir. (Tekrarlamak istiyorum, yargıya intikal eden bu olayın sonucunu da görmek gerekiyor.) Hatay'ın, kamuoyunda böylesi istenmeyen bir olayla anılması, hiç te hoş bir durum değil. Bu konunun Hatay'lı Vekillerimiz tarafından Meclis Gündemine getirilmesini temenni ediyorum.Bu yazı 18742 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

sanalbasin.com üyesidir
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI