Bugun...


Selami ERGÜVEN

facebook-paylas
METE ASLAN BULVARI TEKRAR TESCİLLENDİ... "SEZARIN HAKKI SEZARA VERİLDİ"
Tarih: 10-03-2016 02:11:00 Güncelleme: 10-03-2016 02:11:00


          İskenderun'da 3 dönem belediye başkanı olarak görev yapan eski İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan hatırlanacağı üzere daha önce büyük bir çalışma örneği göstererek eski adı Mete Aslan Bulvarı olan yeri büyük zorluklara rağmen İskenderun halkının hizmetine sunmuştu.

 
          Eski adı diyorum zira aynı yer CHP'li Belediye Başkanı Yusuf Civelek'in göreve gelmesi ile büyük bir vefasizlik örneği gösterilerek ilk meclis toplantısında Tayfur Sökmen Bulvarı olarak değiştirilmişti. 2009 yılında yapılan bu değişikliğe bende o zamanlar büyük tepki göstermiştim.

 
          Ancak, bugün beni telefonla arayarak konunun Büyük Şehir Belediye Meclisinde görüşüldüğünü ifade eden, AK Parti Büyük Şehir Belediye Meclis Üyesi Bülent Özer, mecliste Ak Parti ve MHP'li 54 üyenin olumlu oyuna karşılık CHP'li 25 üyenin (ki buna Lütfü Savaş Başkan dahil) olumsuz yönde oy kullanmalarına rağmen aynı bulvara Mete Aslan Bulvarı adının tekrar verildiğini söyledi.


          Öncelikle siyaset gözetmeksizin böyle bir kararın alınmasında ön ayak olan hem Ak Partili hemde MHP'li meclis üyelerini kutlamak istiyorum.
Bu davranış sonrası ortaya çıkan tek şey bana göre büyük bir vefa örneği göstermek olmuştur.


          Kısacası; alınan bu karar sonrası demekki "Sezarın hakkı Sezara" ifadesini kullanmaktan başka birşey aklıma gelmedi...


          Haydi tekrar hayırlı olsun...Bu yazı 8799 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

sanalbasin.com üyesidir
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI